O technologii DEPLOSUN

svetlovod_deplosun_02a

Technologie DEPLOSUN s odraznou lamelou DEPLOCELL

Ve střešní části světlovodu používáme namísto plastové nebo skleněné kopule speciální izolační dvojsklo s odraznou lamelou pro zvýšení účinnosti světlovodu.

Zvýšení účinnosti spočívá v lepším směrování slunečních paprsků do světlovodného tubusu, zejména v čase, kdy je slunce v nižší poloze nad horizontem – tedy:

svetlovod_deplocell_02b

Nízké sluneční paprsky se s vysokou účinností nasměrují do světlovodného tubusu pomocí mřížky DEPLOCELL.

To významně snižuje počet odrazů denního světla v tubusu a zlepšuje účinnost celého světlovodu.

DEPLOCELL mřížka se osazuje mezi dvojité zasklení izolačního dvojskla, takže je stále chráněna před prachem a poškrábáním při zachování co nejlepší tepelné izolace celého světlovodu.

Geometrie mřížky DEPLOCELL je navržena ke shromažďování ranního, poledního i odpoledního slunečního světla. To je možné díky trojitě fazertovaným mikroodrazkám. Při instalaci musí být DEPLOCELL mřížka orientována k jihu (na severní polokouli) nebo k severu (na jižní polokouli), tak aby správně směrovala světlo po maximální počet hodin dne.

svetlovod_deplocell_03

svetlovod_deplocell_01

Více slunce v zimě a méně tepla v létě!

Světlovody DEPLOSUN jsou vybaveny patentovanou technologií DEPLOCELL a navrženy k dosažení co nejlepšího směrování denního světla při udržování řízeného zisku tepla.

Mřížka DEPLOCELL odklání nízké zimní slunce do světlovodného tubusu s účinností až 100 %, zejména během nejchladnějších měsíců, kdy je zdravého denního světla nejvíce třeba. Na druhé straně speciální geometrie mřížky DEPLOCELL chrání před nadměrným zářením během letních měsíců a zamezuje tak zbytečnému zisku tepla ze slunce (přehřívání prostor).

Výše uvedené funkce systému DEPLOUN nabízejí:

svetlovod_deplocell_04

svetlovod_deplocell_05

Účinnost technologie DEPLOCELL při zatažené obloze

Odrazná mřížka DEPLOCELL je navržena ke zlepšení denního osvětlení při nízkém slunci a k ochraně před vysokým sluncem za slunečných dnů (úroveň 120 000 luxů venku). Účinnost je různá podle zeměpisné šířky.

V oblačných dnech se objevují jiné faktory, jako je např. barva mraků. Jedním extrémem jsou bílá oblaka (mohou být nízká i vysoká), které obvykle znamenají jasný den s množstvím denního světla při orientaci na jih (na severní polokouli).

Protože DEPLOCELL je navržena k orientaci na jih, i v těchto oblačných dnech mírně zlepšuje intenzitu denního světla. Není snadné provést výpočty, protože úrovně denního světla venku mohou být různé. Standardní výpočty jsou provedeny pro 25 000 luxů.

Podrobnější informace o technologii